Blog  

Większość pytań związanych z leczeniem pojawia się u Pacjentów w momencie wyjścia z gabinetu.
To jest zupełnie normalne.

Szereg badań poświęconych potrzebom Pacjentów wskazuje, że każda poddana leczeniu osoba, aby poczuć się komfortowo i pewnie potrzebuje być uważnie wysłuchana oraz rzetelnie poinformowana.

W naszej Klinice po zakończonej diagnostyce Pacjent otrzymuje kilka opcji leczenia z których może skorzystać. Klarowne i jasne określenie algorytmu postępowania na samym początku jest kluczowe i szczegółowo opisane dla każdej opcji w odrębnym planie leczenia.

Niemniej wiele pytań i wątpliwości pojawia się u Pacjentów dopiero po zakończeniu wizyty.

Pytania mogą dotyczyć materii ogólnych np.: jaka będzie różnica między pracą na implantach i bez implantów oraz kwestii szczegółowych związanych z konkretnymi materiałami rekonstrukcji protetycznej.

Żadne pytanie nie jest złe, a to, że wiele z nich pojawia się już po wizycie jest zupełnie naturalne. Uważamy, że naszym obowiązkiem jest udzielenie precyzyjnych informacji, tak aby każdy Pacjent mógł podjąć w stu procentach świadomą i najlepszą dla siebie decyzję.


Dlatego właśnie w naszej Klinice powstało stanowisko Opiekuna Pacjenta.
Pani Paulina Szal, która pełni tę funkcję to przesympatyczna i pełna empatii osoba. Z wykształcenia jest między innymi technikiem dentystycznym, dzięki specjalistycznej wiedzy potrafi kompetentnie i rzeczowo udzielić wszystkich informacji, których Państwo potrzebują. Tutaj uśmiech mimo, że jest bardzo ważny nie wystarczy, trzeba mieć bardzo solidne rozeznanie i doświadczenie. Na Pani Paulinie spoczywa olbrzymia odpowiedzialność. Jesteśmy z niej bardzo dumni, bo idealnie potrafi przekazać fachową wiedzę, a równocześnie nawiązać głęboką ludzką więź. To są cechy, których nie da się nauczyć, to po prostu trzeba w sobie mieć.

Opiekun Pacjenta jest także osobą rozwiewającą wszelkie wątpliwości, które mogą pojawić się już w trakcie realizacji leczenia. Dzięki niemu każdy Pacjent może szybko uzyskać wszelkie istotne informacje, upewnić się, w której fazie terapii obecnie się znajduje, jakie będą kolejne kroki.


Pani Paulina jest także takim “menedżerem projektu” każdego leczenia, upewnia się, aby komunikacja, oraz przepływ dokumentów pomiędzy lekarzem, laboratorium protetycznym oraz Pacjentem były doskonałe, co ma kluczowy wpływ na sprawną pracę z kalendarzem wszystkich procedur.


Leczenie jest stresującym doświadczeniem, powierzając zdrowie w nasze ręce chcemy, aby czuli się Państwo zawsze komfortowo. Chcemy także, aby czuli się Państwo swobodnie, dlatego stworzyliśmy stanowisko Opiekuna Pacjenta i jesteśmy przeszczęśliwi, że na pokładzie jest z nami Pani Paulina, która fantastycznie pełni tę funkcję.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Zaplanuj swoje leczenie
 w naszej Klinice:

Dr n. med. Ewa Chomik

Dr n. med. Piotr Chomik

POLECANE POSTY

Aleja Grunwaldzka 505/2
80-320 Gdańsk

pn. – pt. 8.00 – 20.00

MediRaty