Znieczulenie Ogólne 

Leczenie bez stresu i bólu

Diagnostyka

Stawiamy zawsze precyzyjne diagnozy

Zabiegi w znieczuleniu ogólnym (w pełnej narkozie).

Paraliżuje Cię strach przed leczeniem stomatologicznym?
Nie musisz się bać!

W Noir możesz zrealizować leczenie w znieczuleniu ogólnym (potocznie nazywanym narkozą), dzięki temu na jednej wizycie możemy rozwiązać większość Twoich problemów takich jak:

– ekstrakcje (usuwanie) zębów

– leczenie zachowawcze

– wszczepienie implantów 

– zabiegi regeneracyjne w obrębie tkanki kostnej

Wszystko za jednym razem bez bólu i stresu!

Znieczulenie ogólne
w Noir Dental Clinic:

Znieczulenie ogólne jest najbardziej zaawansowaną formą zapobiegania i walki z bólem podczas zabiegów chirurgicznych i stomatologicznych. Stanowi ono kontrolowaną ingerencję w ośrodkowy układ nerwowy, a więc zapewnia wyłączenie świadomości pacjenta i przewodzenia bodźców bólowych na najwyższym poziomie układu nerwowego człowieka.

Dzięki temu, że nad przebiegiem i bezpieczeństwem znieczulenia ogólnego od momentu samej kwalifikacji pacjenta aż do wybudzenia czuwa lekarz anestezjolog, wspierany niezwykle precyzyjnym sprzętem medycznym i lekami. Jest to procedura w pełni przewidywalna i bezpieczna dla Pacjenta.

Procedury towarzyszące znieczuleniu ogólnemu:

KWALIFIKACJA PACJENTA DO ZABIEGU:

Procedura kwalifikacji Pacjenta do przeprowadzenia zabiegu w znieczuleniu ogólnym rozpoczyna się na wizycie konsultacyjnej z lekarzem odpowiedzialnym za przeprowadzenie zabiegu. Na tej wizycie określona zostaje realna potrzeba zastosowania znieczulenia ogólnego. Następuje ona wówczas, gdy pacjent nie jest w stanie opanować strachu przed czekającym go zabiegiem lub jego zdolność do współpracy podczas zabiegu jest ograniczona.

Po wstępnej kwalifikacji do znieczulenia ogólnego przez lekarza prowadzącego i zleceniu wykonania badań laboratoryjnych następuje kwalifikacja szczegółowa przez lekarza anestezjologa. Ustalane są wówczas ewentualne czynniki ryzyka, które mogą ograniczyć bezpieczeństwo znieczulenia, tj. niektóre choroby ogólnoustrojowe, przyjmowane leki oraz podejmowana jest decyzja odnośnie najbezpieczniejszej formy znieczulenia.

W dniu zabiegu w znieczuleniu ogólnym Pacjent musi pozostać na czczo. Po szczegółowym wyjaśnieniu przez lekarza prowadzącego, na czym będzie polegać zabieg oraz przez lekarza anestezjologa wszystkich aspektów znieczulenia ogólnego Pacjent podpisuje świadomą i dobrowolną zgodę na znieczulenie ogólne i zabieg.

PRZEBIEG ZABIEGU:

Podane zostają leki w ramach tzw. premedykacji, które mają na celu wyciszenie Pacjenta i rozładowanie napięcia psychicznego. Następnie podawane są leki dożylnie, które wprowadzają Pacjenta w stan kontrolowanego snu i dopiero wówczas, kiedy świadomość Pacjenta jest wyłączona, wprowadzana jest do dróg oddechowych rurka intubacyjna, przez którą podawane będą gazy anestetyczne i tlen, co pozwoli na pełną kontrolę przebiegu znieczulenia i funkcji życiowych pacjenta oraz zapewni pełen komfort zabiegu, zarówno pacjentowi, jak i zespołowi przeprowadzającemu leczenie.

Koniecznie należy podkreślić fakt, że od momentu zaśnięcia Pacjenta aż do wybudzenia nad jego prawidłowymi funkcjami życiowymi (akcja serca, ciśnienie tętnicze, oddech) czuwa lekarz anestezjolog wraz z pielęgniarką anestezjologiczną, wspierani przez nowoczesną aparaturę medyczną i specjalistyczne leki, które są niezwykle precyzyjnie dawkowane w czasie trwania znieczulenia.

CO ROBIMY PO ZABIEGU?

Po zakończeniu zabiegu pacjent jest stopniowo wybudzany z kontrolowanego snu, podawane są leki przywracające świadomość, a z dróg oddechowych usuwana jest rurka intubacyjna.

Pacjent pod opieką lekarza anestezjologa przekazywany jest do pokoju pozabiegowego, w którym odpoczywa po zabiegu, a jego czynności życiowe są monitorowane przez zespół anestezjologiczny w celu uzyskania pewności, że efekt znieczulenia ogólnego w pełni minął i pacjent pozostaje w stanie stabilnej świadomości.

Po około 2-3 godzinach od zakończenia zabiegu, kiedy zarówno lekarz anestezjolog, jak i lekarz prowadzący zabieg są pewni, że efekt znieczulenia ogólnego minął, a pole zabiegowe jest w pełni zabezpieczone, Pacjent wypuszczany jest z kliniki wraz z osobą towarzyszącą, po wcześniejszym umówieniu wizyty kontrolnej w dniu następnym.

Umów się na wizytę

Masz pytania lub potrzebujesz konsultacji? Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz, odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach i zakresie zgodnymi z realizacją usług opisanych w Polityce prywatności. Wiem, że zgodę tą mogę w każdej chwili wycofać.
  Administratorem danych osobowych jest: Noir Dental Clinic Ewa Chomik Sp. k. z siedzibą al. Grunwaldzka 505/2, 80-320 Gdańsk

  Aleja Grunwaldzka 505/2
  80-320 Gdańsk

  pn. – pt. 8.00 – 20.00

  MediRaty

  „Stawiamy na Twoje bezpieczeństwo i komfort”

  dr n. med.

  Ewa Chomik

  Specjalista protetyki stomatologicznej

  dr n. med.
  Piotr Chomik

  Specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej

  Lek. dent.
  Dominika Przybyłka

  Protetyka stomatologiczna, leczenie zachowawcze i endodontyczne

  Lek. dent.
  Leszek Kobusiński

  Endodoncja, protetyka stomatologiczna