Protetyka 

Przyjdź, przekonaj się i uwierz w niemożliwe!

Możliwe rozwiązania protetyczne

Protetyka w skrócie to nic innego jak uzupełnienie i odbudowa utraconych lub zniszczonych tkanek zęba, pojedynczych bądź mnogich. W tej dziedzinie stomatologii rozróżniamy uzupełnienia ruchome i stałe.

Uzupełnienia ruchome – uzupełnienia wyjmowane z ust (uzupełnienie braków zębowych u Pacjentów, u których ze względu na liczbę, jakość i rozłożenie pozostałych zębów (lub ich brak) nie ma możliwości zastosowania uzupełnień stałych):

– protezy częściowe i całkowicie osiadające

– protezy szkieletowe.

Uzupełnienia stałe – (zęby mocno zniszczone, nie kwalifikujące się do standardowego leczenia zachowawczego bądź wykonywane w celu poprawienia efektu estetycznego) – uzupełnienia ufiksowane na stałe w jamie ustnej:

– licówka pełnoceramiczna (bardzo cienki listek porcelany przyklejony do wcześniej przygotowanej przedniej części zęba)

– korona (obejmująca 1 ząb) na podbudowie metalowej, z tlenku cyrkonu lub korona pełnoceramiczna

– most (obejmujący minimum 2 zęby) – podbudowa identyczna jak w przypadku korony

– wkład koronowy typu onlay, inlay, overlay (wkłady wykorzystywane do odbudowy ogromnych ubytków korony zęba), materiał: kompozytowy lub pełnoceramiczny

– wkład koronowo-korzeniowy lany (stosowany w przypadku zębów leczonych kanałowo – wzmocnienie zęba). Po zacementowaniu wkładu ząb przygotowuje się pod wykonanie na nim korony protetycznej.

„Dbając o pełen komfort Pacjentów, na czas leczenia protetycznego
Noir Dental Clinic zapewnia estetyczne uzupełnienia tymczasowe.”

Wyjątkowa estetyka, znakomita wytrzymałość,
precyzyjna szczelność.

Od wielu lat specjalizujemy się w protetyce stomatologicznej, gdyż to właśnie ona jest naszą największą pasją. Wiemy, że estetyka ma niebagatelne znaczenie w życiu prywatnym i zawodowym,  podwyższa naszą samoocenę i daje poczucie komfortu, dlatego podchodzimy do każdego Pacjenta indywidualnie, przywracając mu w zgodzie z naturą niezwykły i wyjątkowy uśmiech.

Nasze rozwiązanie protetyczne – oprócz ważnej dla Nas estetyki – przede wszystkim przywracają prawidłową funkcję żucia i mowy oraz zapobiegają schorzeniom układu stomatognatycznego.

Podczas leczenia protetycznego, bazując na wieloletnim doświadczeniu i nauce, wykorzystujemy zaawansowane technologie i procedury m.in. DSD (ang. digital smile design) cyfrowe projektowanie uśmiechu. Pracujemy z renomowanymi pracowniami protetycznymi i wykorzystujemy najnowocześniejsze materiały w przyszłych rekonstrukcjach protetycznych.

Wykonujemy najbardziej złożone i skomplikowane (wręcz dla niektórych niemożliwe) rekonstrukcje.

Protetyką w naszej Klinice zajmują się:

dr n. med.

Ewa Chomik

Specjalista protetyki stomatologicznej

Lek. dent.
Dominika Przybyłka

Protetyka stomatologiczna
Leczenie zachowawcze

Lek. dent.
Adrian Złotogórski

Stomatologia zachowawcza
Protetyka stomatologiczna

Lek. dent.
Leszek Kobusiński

Protetyka stomatologiczna
Endodoncja

Umów się na wizytę

Masz pytania lub potrzebujesz konsultacji? Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz, odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach i zakresie zgodnymi z realizacją usług opisanych w Polityce prywatności. Wiem, że zgodę tą mogę w każdej chwili wycofać.
  Administratorem danych osobowych jest: Noir Dental Clinic Ewa Chomik Sp. k. z siedzibą al. Grunwaldzka 505/2, 80-320 Gdańsk

  Aleja Grunwaldzka 505/2
  80-320 Gdańsk

  pn. – pt. 8.00 – 20.00

  MediRaty