Higienizacja 

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Higienizacja

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Dlaczego higienizacja zębów jest tak ważna?

Profesjonalne zabiegi higienizacyjne wykonywane w Noir Dental Clinic służą nie tylko poprawie estetyki, ale przede wszystkim mają na celu wzmocnienie zębów i zwiększenie odporności tkanek zęba na atak kwasów i cukrów.

Kładziemy duży nacisk na profilaktykę, by zapewnić naszym Pacjentom wczesne wykrycie zmian i dolegliwości pojawiających się na przestrzeni lat.

Pokażemy Ci stan Twoich zębów

By udoskonalić komunikację z pacjentem korzystamy z nowoczesnej kamery wewnątrzustnej Gendex GXC – 300, która daje możliwość oceny stanu zębów i dziąseł z o wiele większą precyzją niż przy wykorzystaniu standardowego lusterka stomatologicznego (głębia ostrości od 1 mm do nieskończoności).

Użycie kamery wewnątrzustnej umożliwia pokazanie pacjentowi
rzeczywistego stanu uzębienia poprzez wyświetlenie dokładnego
obrazu jamy ustnej na monitorze.

Profesjonalny zabieg higienizacji to:

1. SKALING

– skaling – czyli usuwanie kamienia nazębnego, naddziąsłowego, przydziąsłowego i poddziąsłowego z użyciem ultradźwięków

2. PIASKOWANIE

– czyli zabieg usunięcia miękkiego osadu i przebarwień, powstałych m.in. od kawy, herbaty czy palenia papierosów.

3. POLISHING

– każdy zabieg profesjonalnego oczyszczania zębów kończony jest polerowaniem wszystkich czyszczonych powierzchni. Zapobiega to ponownemu odkładaniu się płytki nazębnej i zapewnia pacjentowi przyjemne uczucie gładkości zębów

4. FLUORYZACJA​

– fluoryzacja zębów (ostatni element pakietu higienizacyjnego); na wyczyszczone zęby aplikowany jest żel lub lakier zawierający stężony flour , który wzmacnia szkliwo, uodparnia je przed działaniem próchnicy i zmniejsza nadwrażliwość.

Jakie narzędzia?

Profesjonalny zabieg higienizacyjny nie obędzie się bez użycia ręcznych narzędzi i instrumentów czyli kiret. Korzystamy z kiret najwyższej jakości – amerykańskiej firmy Hu-Friedy (światowego lidera w tej branży), które są wyostrzone do perfekcji i jednocześnie bezpieczne.

„Fundament zdrowego uśmiechu”

Higienizacją w naszej Klinice zajmuje się:

Magdalena Kulig

Higienistka stomatologiczna

Agnieszka Bussler

Higienistka / Rejestratorka stomatologiczna

Umów się na wizytę

Masz pytania lub potrzebujesz konsultacji? Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz, odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach i zakresie zgodnymi z realizacją usług opisanych w Polityce prywatności. Wiem, że zgodę tą mogę w każdej chwili wycofać. Administratorem danych osobowych jest: Noir Dental Clinic Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą al. Grunwaldzka 505/2, 80-320 Gdańsk

Aleja Grunwaldzka 505/2
80-320 Gdańsk

pn. – pt. 8.00 – 20.00

MediRaty