Higienizacja 

Lepiej zapobiegać, niż leczyć!

Higienizacja

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Higienizacja (skaling, piaskowanie, polerowanie i fluoryzacja)  jest kluczowym zabiegiem, który pozwala uniknąć skomplikowanego, czasochłonnego i kosztownego leczenia.

Z myślą o komforcie naszych Pacjentów sprowadziliśmy do naszej Kliniki szwajcarski EMS AIR FLOW Prophylaxis Master, który w sposób bezbolesny usuwa miękki osad, ciemne przebarwienia, oraz kamień naddziąsłowy i poddziąsłowy z powierzchni zębów.

To urządzenie minimalizuje wszelkie niekomfortowe odczucia podczas zabiegu,
 ograniczając potrzebę użycia narzędzi ręcznych i elektrycznych.

Największy możliwy komfort

Po Pierwsze:
Końcówka Piezon NO PAIN została wyposażona w funkcję dynamicznej regulacji mocy, która w sposób ciągły dostosowuje moc do przykładanej siły dla zapewnienia maksymalnego komfortu pacjenta.

Po drugie:
Podgrzewana woda eliminuje uczucie nadwrażliwości zębów podczas skalingu.

Po trzecie:
Antybakteryjny piasek z ziaren o średnicy zaledwie 14 μm jest preparatem o największym stopniu rozdrobnienia w świecie stomatologii, eliminuje poczucie piasku w ustach podczas zabiegu a równocześnie skutecznie usuwa biofilm pozostawiając nienaruszone tkanki miękkie i twarde.

Po czwarte:
Jest to jedyny piasek na rynku, który można stosować również u pacjentów z przewlekłymi chorobami jak cukrzyca, astma i inne.

Profesjonalny zabieg higienizacji to:

1. SKALING

– skaling – czyli usuwanie kamienia naddziaslowego i poddziaslowego za pomocą ultradźwięków. Zabieg ten jest jednym z najistotniejszych zabiegów hamujących rozwój chorób jamy ustnej.

2. PIASKOWANIE

– zabieg usunięcia miękkiego osadu i ciemnych przebarwień powstałych m.in. od kawy, herbaty. Dzięki zabiegowi piaskowania zęby mogą rozjaśnić się o dwa tony.

3. POLEROWANIE

– każdy zabieg profesjonalnego oczyszczania zębów kończony jest polerowaniem wszystkich powierzchni zębów, aby zapobiec ponownemu odkładaniu się płytki nazębnej i zapewnić pacjentowi przyjemne uczucie gładkości zębów

4. FLUORYZACJA​

– fluoryzacja zębów; na powierzchnię zęby aplikowany jest preparat o odpowiedniej ilości flouru , który wzmacnia szkliwo oraz zapobiega powstawaniu próchnicy.

Instruktaż codziennej higieny jamy ustnej. 

To, w jaki sposób dbasz o swoje zęby podczas codziennej higieny ma olbrzymi wpływ na ich stan.

W ramach zabiegu higienizacji jamy ustnej, nasza Higienistka udziela szczegółowych wskazówek dotyczących zasad pielęgnacji jamy ustnej w warunkach domowych.

Indywidualnie dobiera odpowiednią szczoteczkę i pastę do mycia zębów oraz udziela każdemu pacjentowi informacji jak wykonywać prawidłowe ruchy szczoteczka podczas mycia zębów, (wbrew pozorom, nie są to informacje oczywiste).

Higienistka doradzi również jak efektywnie posługiwać się nicią dentystyczna oraz irygatorem do higieny jamy ustnej w celu usunięcia płytki bakteryjnej z przestrzeni międzyzębowych.

„Higienizacja to Fundament Zdrowego Uśmiechu”

Higienizacją w naszej Klinice zajmują się:

Agnieszka Bussler

Dyplomowana
higienistka stomatologiczna

Agnieszka Witkowska

Dyplomowana asystentka i higienistka stomatologiczna

Umów się na wizytę

Masz pytania lub potrzebujesz konsultacji? Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz, odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach i zakresie zgodnymi z realizacją usług opisanych w Polityce prywatności. Wiem, że zgodę tą mogę w każdej chwili wycofać.
  Administratorem danych osobowych jest: Noir Dental Clinic Ewa Chomik Sp. k. z siedzibą al. Grunwaldzka 505/2, 80-320 Gdańsk

  Aleja Grunwaldzka 505/2
  80-320 Gdańsk

  pn. – pt. 8.00 – 20.00

  MediRaty