Ortognatyka XXI wieku 

Pełna Specjalizacja w Noir Dental Clinic

Diagnostyka

Stawiamy zawsze precyzyjne diagnozy

Czym jest Ortognatyka?

Ortognatyka to zaawansowana dziedzina chirurgii szczękowo-twarzowej skupiająca się na korygowaniu wad i nieprawidłowości szkieletu twarzoczaszki, przywracając harmonię estetyczną i funkcjonalność. Tradycyjnie skupiano się na korekcji prostych wad, jak progenia (wysunięcie żuchwy), ale dzięki postępowi w medycynie rozumiemy już, że większość z nich ma charakter trójwymiarowy, obejmując także zwężenia i asymetrie.

Ortognatyka

Proces leczenia ortognatycznego

 1. Diagnostyka 3D: Pełna diagnostyka trójwymiarowa pacjenta, w tym analiza cefalometryczna i zdjęcia twarzy, pozwala na precyzyjne zrozumienie struktury twarzoczaszki.
 2. Planowanie zabiegu: Wszystkie operacje są szczegółowo planowane przy użyciu danych z tomografii komputerowej, zdjęć i modeli 3D. Kompleksowe symulacje zapewniają dokładność do dziesiątych części milimetra.
 3. Zabieg: Wykonywany przez jamę ustną, co eliminuje blizny na twarzy. Zabieg może trwać od 1,5 do 3 godzin, w zależności od stopnia skomplikowania.
 4. Rekonwalescencja: Po zabiegu pacjent otrzymuje wsparcie w postaci leków przeciwbólowych i antybiotyków oraz przechodzi przez kilka tygodni na dietę płynną i papkowatą, aby wspomóc gojenie.
 5. Fizjoterapia: Integrujemy opiekę fizjoterapeutyczną w celu przyspieszenia regeneracji nerwów i powrotu czucia w tkankach miękkich oraz skuteczną redukcję obrzęku pozabiegowego twarzy.

Dlaczego Noir Dental Clinic?

 1. W naszej klinice każdy zabieg jest osobistym dziełem sztuki wykonywanym przez dr n. med. Piotra Chomika, renomowanego chirurga z ponad 15-letnim doświadczeniem.
 2. Noir Dental Clinic oferuje kompleksową opiekę pod jednym dachem, co gwarantuje wygodę i spójność leczenia.

Umów się na wizytę

Masz pytania lub potrzebujesz konsultacji? Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz, odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach i zakresie zgodnymi z realizacją usług opisanych w Polityce prywatności. Wiem, że zgodę tą mogę w każdej chwili wycofać.
  Administratorem danych osobowych jest: Noir Dental Clinic Ewa Chomik Sp. k. z siedzibą al. Grunwaldzka 505/2, 80-320 Gdańsk

  Aleja Grunwaldzka 505/2
  80-320 Gdańsk

  pn. – pt. 8.00 – 20.00

  MediRaty

  „Stawiamy na Twoje bezpieczeństwo i komfort”

  dr n. med.

  Ewa Chomik

  Specjalista protetyki stomatologicznej

  dr n. med.
  Piotr Chomik

  Specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej

  Lek. dent.
  Dominika Przybyłka

  Protetyka stomatologiczna, leczenie zachowawcze i endodontyczne