Aparaty ortodontyczne  

Zadbaj o proste zęby

Aparaty ortodontyczne

Zadbaj o proste zęby
Co nas wyróżnia?

W Noir Dental Clinic przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego każdy Pacjent jest bardzo dokładnie diagnozowany, zarówno klinicznie, jak i radiologicznie. Na pierwszym spotkaniu z lekarzem ortodontą zbierany jest bardzo szczegółowy wywiad, podczas którego ustalana jest możliwa przyczyna wady oraz ogólny stan zdrowia. Określane są potrzeby ewentualnych konsultacji z zakresu innych specjalizacji (chirurgii stomatologicznej, szczękowo-twarzowej, protetyki, periodontologii). Wykonywana jest pełna diagnostyka radiologiczna (zdjęcie ortopantomograficzne, cefalometryczne, tomografia wolumetryczna w razie konieczności). Pobierane są wyciski do wykonania modeli zgryzowych oraz fotografie twarzy i warunków zgryzowych. Na podstawie zebranych informacji oraz przeprowadzonych konsultacji określane są indywidualne potrzeby lecznicze i Pacjent otrzymuje przygotowany indywidualnie dla niego plan leczenia, który jest omawiany tak, aby zrozumiała była potrzeba przeprowadzenia wszystkich zaproponowanych etapów leczenia. Naszą dewizą jest, aby na żadnym etapie leczenia nie było sytuacji, w której Pacjent nie ma świadomości konieczności przeprowadzenia danego etapu terapii. Nierzadko okazuje się, że założenie aparatu ortodontycznego musi poprzedzić leczenie z zakresu innych specjalizacji (stomatologii zachowawczej, chirurgii, periodontologii). Przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego każdy Pacjent poddawany jest zabiegowi higienizacji, aby zminimalizować ryzyko powstawania ognisk próchnicy w trakcie noszenia aparatu. 

Lecząc naszych Pacjentów zawsze kierujemy się nadrzędną zasadą, aby nie naruszać fizjologii tkanek. Nie przyspieszamy leczenia w sytuacjach, gdy wiązałoby się to z przekroczeniem zdolności regeneracji tkanek, nie omijamy również żadnych zaplanowanych etapów leczenia. Robimy to z szacunku dla biologii, fizjologii oraz naszych Pacjentów. 

Komu polecamy założenie aparatu ortodontycznego?

Leczenie ortodontyczne aparatami stałymi możliwe jest do przeprowadzenia zarówno u młodzieży, jak i osób dorosłych. Nie ma górnej granicy wieku leczenia ortodontycznego. Również Pacjenci z brakami zębowymi mogą korzystać w pełni z zalet takiego leczenia, aby na przykład odtworzyć właściwą ilość miejsca dla przyszłych uzupełnień protetycznych. Z kolei dzieci z wadami zgryzu, u których występuje uzębienie mleczne lub mieszane, mogą być leczone aparatami ruchomymi. 

Mówiąc najprościej, aparaty ortodontyczne dają możliwość przywrócenia prawidłowych warunków zgryzowych zarówno w wieku dziecięcym, młodzieżowym, jak i u Pacjentów dorosłych, a nawet u osób starszych. 

Po co zakładamy aparaty ortodontyczne na zęby?

Aparat ortodontyczny, mocowany na zębach Pacjenta, dzięki wykorzystaniu niewielkich sił działających na zęby oraz ich aparat zawieszeniowy w jamie ustnej, powoduje stopniowe doprowadzanie zębów do ich prawidłowej pozycji w łukach szczęki i żuchwy. Kluczem do sukcesu i uniknięcia powikłań jest umiejętne dobranie zakresu sił i czasu leczenia, aby nie doszło do uszkodzenia tkanek zęba oraz przyzębia. Takie działanie daje szereg korzyści: uzyskanie prawidłowych warunków zgryzowych dzięki prawidłowemu ustawieniu zębów w łukach, odtworzenie odpowiedniej ilości miejsca dla uzupełnienia braków zębowych, zamknięcie luk po utraconych zębach jako alternatywa dla uzupełnień protetycznych oraz przygotowanie Pacjentów z bardziej zaawansowanymi wadami do leczenia chirurgicznego (tak zwanej chirurgii ortognatycznej).

Specjaliści od aparatów ortodontycznych w naszej Klinice:

Dr n. med.

Barbara Szkarłat

Ortodoncja

Lek. dent.

Mateusz Borowy

Ortodoncja

„Nigdy nie jest za późno na proste zęby”

Dlaczego Pacjenci wybierają naszą Klinikę?

Nowatorskie rozwiązania

Trwałe efekty wykonanych usług

Nowy wymiar jakości

Nowoczesny sprzęt

Rzetelność, uczciwość, empatia

Komfortowe leczenie

Doświadczona kadra specjalistów

Perfekcja i elegancja

Przyjazna atmosfera

Doświadczona kadra specjalistów

Nowatorskie rozwiązania

Rzetelność, uczciwość, empatia

Przyjazna atmosfera

Trwałe efekty wykonanych usług

Komfortowe leczenie

Perfekcja i elegancja

Nowoczesny sprzęt

Umów się na wizytę

Masz pytania lub potrzebujesz konsultacji? Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz, odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.

Umów się na wizytę

Masz pytania lub potrzebujesz konsultacji? Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz, odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach i zakresie zgodnymi z realizacją usług opisanych w Polityce prywatności. Wiem, że zgodę tą mogę w każdej chwili wycofać. Administratorem danych osobowych jest: Noir Dental Clinic Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą al. Grunwaldzka 505/2, 80-320 Gdańsk

    Aleja Grunwaldzka 505/2
    80-320 Gdańsk

    pn. – pt. 8.00 – 20.00

    MediRaty