Metamorfozy 

Młoda, niezwykle atrakcyjna Pacjentka z bardzo startymi zębami.
Całość rekonstrukcji protetycznej widowiskowa, precyzyjna i niezwykle dopracowana.

Uśmiech Pacjentki zaprojektowaliśmy w oparciu o rysy twarzy, układ ust, a wszystko to zobrazowaliśmy na zdjęciach fotograficznych. Bo nic tak nie oddaje obrazu i wizerunku jak fotografia … Digital smile design (DSD) daje możliwości wizualizacji różnych koncepcji leczenia protetycznego i efektów estetycznych możliwych do osiągnięcia, które wspólnie z Pacjentem możemy przedyskutować, ocenić i wybrać. Kiedy przystępujemy do leczenia? Kiedy razem z Pacjentką, z entuzjazmem i iskrą w oczach mówimy: „Mamy to! Ten efekt jest boski! Tak! Marzę, aby tak wyglądać!” Całość rekonstrukcji niezwykle widowiskowa, precyzyjna i dopracowana. Jeden z najpiękniejszych obrazów ceramiki eMax, mieniącej się wszystkimi kolorami tęczy, jaki można zobaczyć w laboratorium. Idealna rzeźba powierzchni licowej.

Kopiujemy naturę.

Pacjent 19 lat, w tak młodym wieku wystąpiły liczne braki zębowe, źródło ogromnych kompleksów.
 Utrudnienia w prostych czynnościach, jak choćby jedzenie, mówienie czy uśmiech.
Przeprowadzono pełną rehabilitację uzębienia.

Pacjent zgłosił się na konsultację leczenia protetycznego. Jego problemem był brak prawidłowo wykształconych zębów, związany z chorobą, dysplazją ektodermalną. Skutkiem czego były utrudnienia w prostych czynnościach, jak choćby jedzenie, mówienie czy uśmiech. Konieczna była pełna rehabilitacja uzębienia. Wykonaliśmy zdecydowanie, jeden z najtrudniejszych planów leczenia. Niezwykle trudne było wyznaczenie płaszczyzny protetycznej, czyli prawidłowej linii uzębienia, czy odtworzenie kształtu i formy zębów oraz warunków zgryzowych. Wykonany wirtualny projekt uśmiechu i tzw. wax-up przerósł najśmielsze oczekiwania Pacjenta. Precyzyjny. Estetyczny. Funkcjonalny. Leczenie było niezwykle rozbudowane i wieloetapowe. Po zakończeniu etapu diagnostycznego, w pierwszej kolejności skorygowaliśmy dziąsło, wydłużając korony zębów. Następnie, oszlifowano zęby i usunięto przetrwałe zęby mleczne. Aby stworzyć harmonijny i funkcjonalny uśmiech, przeprowadzono szereg bardzo zaawansowanych procedur protetycznych. Kolejnym etapem były zabiegi chirurgiczne. Wykonaliśmy przeszczepy nabłonkowo – łącznotkankowe z podniebienia, w celu odtworzenia objętości dziąsła, dzięki czemu udało nam się stworzyć harmonijne i estetycznie wyglądające linie dziąseł. 

Praca ostateczna to uzupełnienia wsparte na filarach zębów własnych Pacjenta. Zaangażowanie całego Zespołu składającego się z chirurga, protetyka oraz technika dentystycznego, pozwoliło na osiągniecie tego niezwykłego efektu leczenia! Dla Pacjenta zaczęło się nowe, lepsze życie, a jego uśmiech – bezcenny! To dla nas największa nagroda!

Niezwykle obszerna diagnostyka i planowanie. Pół roku leczenia.
 Taki efekt jest możliwy tylko dzięki ścisłej współpracy Pacjenta z całym Zespołem.

Pacjentka zgłosiła się w celu poprawy uśmiechu, kształtu zębów oraz zmiany ich barwy. Przeprowadzona wnikliwa diagnostyka, pozwoliła na uwidocznienie przetrwałych, zatrzymanych zębów mlecznych. Zaplanowano wykonanie licówek w obrębie zębów przednich, a w celu dobudowy brakujących zębów bocznych zdecydowano o wykonaniu dwóch mostów protetycznych wspartych na zębach własnych Pacjentki.
Mało kto wie, że za pięknym efektem estetycznym uzupełnień protetycznych stoi również osoba, której z reguły w gabinecie stomatologicznym nie ma. Osoba, która w swoim laboratorium godzinami w skupieniu pracuje, aby odtwarzany ząb był naturalny, ucharakteryzowany oraz idealny w swojej formie i kształcie. Technik dentystyczny to taki cichy bohater, którego wrażliwość artystyczna pozwala na tworzenie pięknych, naturalnych zębów. Ważnym jest, aby korzystał z materiałów najlepszej jakości. Przecież to uzupełnienia na lata, które muszą zachować niezmienny efekt estetyczny, muszą być trwałe i z upływem czasu tak samo piękne jak w dniu ich oddania.

Dzień, w którym cementujmy gotową, niezwykle dopracowaną pracę jest bardzo wyjątkowy! To uśmiech i zadowolenie Pacjenta są dla nas najważniejsze.

Pacjentka z lewostronnym rozszczepem wargi górnej i kości wyrostka zębodołowego . Ogromnym wyzwaniem było stworzenie naturalnie i ładnie wyglądających uzupełnień, zarówno jeśli chodzi o korony zębów, jak i linię dziąsła.
Ogrom pracy, zaawansowane planowanie, diagnostyka oraz wspólne analizy całego Zespołu zaangażowanego w leczenie, zaowocowały odtworzeniem pięknego uśmiechu!

Zdarzają się sytuacje, w których prowadzimy leczenie w niezwykle trudnych warunkach, które nie wróżą idealnych efektów. Dziąsło z racji rozległości przebytych już wcześniej zabiegów, przy każdym zębie miało inny kolor, zaś blizny pozabiegowe uniemożliwiały dalsze estetyczne modyfikacje tej okolicy. Dążąc do ideału trudno pogodzić się nam z kompromisami, które są efektem wcześniejszego – nieskutecznego leczenia. Jednak zawsze suma detali musi dawać pacjentowi komfort funkcjonowania i możliwie najładniejszy uśmiech. Z uwagi na trudne warunki podjęliśmy decyzję o wykonaniu konwencjonalnego mostu protetycznego, wspartego na zębach własnych Pacjentki.

Aby ukryć defekt dziąsła i ubytek tkanki kostnej w newralgicznym miejscu, zdecydowaliśmy się na wykorzystanie tzw. maski dziąsłowej. Ogromne znaczenie miało pokrycie krytycznego obszaru estetycznym, naturalnie wyglądającym mostem porcelanowym. Ostatecznie uzupełnienie braku tkanek dziąsła i kości zastąpiliśmy maską dziąsłową.

Przykład pracy pokazujący, jak można pomóc Pacjentom, z podłożem wad rozwojowych.
Kolejny szczęśliwy Pacjent. Na samym końcu leczenia – eksplozja radości i ten uśmiech, który wynagradza najtrudniejsze i naprawdę wymagające leczenie. Mamy to!

Umów się na wizytę

Masz pytania lub potrzebujesz konsultacji? Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz, odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach i zakresie zgodnymi z realizacją usług opisanych w Polityce prywatności. Wiem, że zgodę tą mogę w każdej chwili wycofać. Administratorem danych osobowych jest: Noir Dental Clinic Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą al. Grunwaldzka 505/2, 80-320 Gdańsk

Umów się na wizytę

Masz pytania lub potrzebujesz konsultacji? Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz, odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach i zakresie zgodnymi z realizacją usług opisanych w Polityce prywatności. Wiem, że zgodę tą mogę w każdej chwili wycofać. Administratorem danych osobowych jest: Noir Dental Clinic Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą al. Grunwaldzka 505/2, 80-320 Gdańsk

Aleja Grunwaldzka 505/2
80-320 Gdańsk

pn. – pt. 8.00 – 20.00

MediRaty