Blog  

Wszystko co musisz wiedzieć na temat „bondingu”!

 

Czym jest bonding?

Dla kogo jest bonding? 

Ile kosztuje bonding?

Dlaczego bonding w Noid Dental Clinic?

Bonding vs Licówki

1. Czym jest bonding?

Jest to nieinwazyjna, szybka metoda rekonstrukcji zęba. Polega na nakładaniu cienkich warstw materiału kompozytowego.

2. Dla kogo jest bonding?

Metodą tą można zarówno rekonstruować ukruszone lub złamane korony zębów, jak również używać jej do procedur czysto estetycznych, aby nadać zębom wymarzony kształt, formę oraz kolor.

W przeznaczeniu ściśle rekonstrukcyjnym „bonding” jest skuteczny przy odbudowach nawet do 30% utraconej powierzchni zęba.
W przeznaczeniu estetycznym „bonding” jest bardzo atrakcyjną alternatywą dla licówek porcelanowych.

Nie wymaga preparacji zęba, zatem jest nieinwazyjny, nie jest również trudny do ściągnięcia, dlatego jeżeli Pacjent wymarzy sobie zmianę kształtu dwójek na bardziej owalne, tą metodą może je uzyskać, a w perspektywie czasu, kolejnym zabiegiem może zmienić ich kształt na np: bardziej kwadratowe.

3. Ile kosztuje bonding?

Cena zabiegu zależy naturalnie od konkretnego przypadku, natomiast w zakresie jednego zęba cena waha się w granicach 400-1000 PLN. Rozbieżność uwarunkowana jest stopniem skomplikowania odbudowy, zakresem prac, ilością utraconych tkanek zęba, czy też trudnością w dobraniu koloru kompozytu do zębów sąsiadujących.

Jest to zatem zabieg relatywnie tani, nawet 70% tańszy od licówek, oraz szybki, ponieważ całą procedurę zamyka się na jednej, często długiej wizycie. 

4. Dlaczego bonding w Noir Dental Clinic?

Rekonstrukcje kompozytowe, czyli „bonding” traktujemy z taką samą uwagą jak całą protetykę. Korzystamy tylko z wysokiej klasy materiałów kompozytowych, które dają szeroki wachlarz barw oraz możliwość odbudowy nawet bardzo trudnej do odtworzenia charakterystyki zęba.

W naszej Klinice kompozyt jest nakładany bardzo delikatnymi warstwami, co sprawia, że rekonstrukcja wygląda naturalnie, odtwarzając oryginalną przezierność zębów.

Doktor Dominika Przybyłka, która w Noir zajmuje się „bondingiem” jest zarówno wybitnym lekarzem jak i wybitną artystką. Rekonstrukcje, które wychodzą spod jej ręki są prawdziwymi arcydziełami sztuki. Zabieg zawsze wykonuje w świetle dziennym, aby uzyskać idealny efekt estetyczny. Czy ktoś widział aby kompozyt kształtować pędzelkiem?

„Bonding” to szybka i relatywnie tania metoda aby odzyskać lub ukształtować piękny, olśniewający uśmiech.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Zaplanuj swoje leczenie
 w naszej Klinice:

Dr n. med. Ewa Chomik

Dr n. med. Piotr Chomik

POLECANE POSTY

Aleja Grunwaldzka 505/2
80-320 Gdańsk

pn. – pt. 8.00 – 20.00

MediRaty