Blog  

Opublikowaliśmy już kiedyś felieton, wspominający o tym, że aż 50% Pacjentów ze skierowaniem na usunięcia zęba wcale nie musi mieć owego zęba usuwanego. Takiego zęba można uratować, trzeba tylko wiedzieć jak to zrobić.

Dlaczego aż 50% przypadków kończy się takim skierowaniem?

Powód jest dosyć prosty. Szeroko przyjęto zasadę, że jeżeli stan zapalny zęba jest obszerny i wejdzie przez wierzchołek do tkanki kostnej taki ząb kwalifikowany jest do usunięcia.

W naszej Klinice stworzyliśmy algorytm postępowania, który rozwiązuje problem obszernego stanu zapalnego nie przez ekstrakcję, ale przez bardzo precyzyjne leczenie kanałowe (endodontyczne).

Procedura samego leczenia jest taka sama jak w innych przypadkach. Konieczne są natomiast bardzo wysokie umiejętności lekarza, najwyższej klasy sprzęt oraz odpowiedni kompas wartości, bo wielu lekarzy w takiej samej sytuacji zaproponuje Pacjentowi ekstrakcję i rekonstrukcję protetyczną wystawiając po wszystkim znacznie wyższy rachunek.

W DNA Noir Dental Clinic od samego początku wpisany jest olbrzymi szacunek dla naturalnej tkanki Pacjentów, dlatego o każdy milimetr tkanki walczymy do samego końca i dlatego tak wielu Pacjentów którzy przekraczają nasze progi ze skierowaniem na ekstrakcje wychodzi z naszej Kliniki ze zdrowym, wyleczonym zębem.

W niektórych przypadkach po skończonym leczeniu kanałowym konieczna jest jeszcze drobna procedura mikrochirurgiczna. Ma to miejsce, kiedy na wierzchołku korzenia zęba, po wygojeniu na zdjęciu RTG jest widoczna blizna. Taką bliznę się resekuje (usuwa) od zewnątrz i wtedy mamy pewność, że ząb jest w 100% wyleczony.

Korzyści dla Pacjenta są olbrzymie:

1. Pacjent ma nadal własny, naturalny ząb
2. Komfort w porównaniu do implantu jest nieporównywalny, ząb jest unerwiony, zatem ma czucie
3. Jest mniejsze ryzyko powikłań
4. Cena leczenia jest dużo niższa niż w przypadku ekstrakcji i nawet najprostszej odbudowy implantoprotetycznej

Jak wspominaliśmy wyżej, aby przeprowadzić takie leczenie trzeba być utalentowanym, doświadczonym lekarzem, pracującym na najlepszym sprzęcie, nieuznającym kompromisów w odniesieniu do standardów jakości.

W naszej Klinice takimi lekarzami są Doktor Kasia Morozik i Doktor Michał Wysocki. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Zaplanuj swoje leczenie
 w naszej Klinice:

Dr n. med. Ewa Chomik

Dr n. med. Piotr Chomik

POLECANE POSTY

Aleja Grunwaldzka 505/2
80-320 Gdańsk

pn. – pt. 8.00 – 20.00

MediRaty