Blog  

Czym różni się leczenie stomatologiczne dzieci od leczenia stomatologicznego dorosłych?

Przeczytaj pod obrazkiem.

Czy stomatologia dziecięca to tylko uśmiechnięta Pani Doktor, opcja obejrzenia bajki i prezencik na koniec?

Otóż nie! Stomatologia dziecięca to dużo, dużo więcej!

1. Mniejsze pole pracy (mniejsza buzia), wymaga doświadczenia w pracy w takich warunkach. Lekarz ma mniej miejsca, aby przeprowadzić takie same procedury jak u dorosłych. Takiego doświadczenia nie zdobywa się lecząc dzieci przy okazji dorosłych, takie doświadczenie zdobywa się poświęcając całą swoją energię na pracę z małymi Pacjentami. Taką właśnie osobą jest Doktor Magdalena Czyżnikiewicz, która od sierpnia 2023 zajmuję się stomatologią dziecięcą w naszej Klinice.

2. Przygotowanie psychologiczne.

Dziecko łatwo się zraża, szybko niecierpliwi, wizyta u stomatologa to dla niego duże przeżycie i znaczące wyjście ze strefy komfortu.

Aby wizyta przebiegła pomyślnie lekarz musi zbudować element współpracy, wzbudzić zaufanie, mieć doskonałe, naturalne wyczucie, umieć rozpoznać bezbłędnie moment, w którym dziecko może poczuć się niekomfortowo.

Aby odwrócić uwagę małych Pacjentów od procedur czasami pomocna jest bajka, czasami opowiadanie historii, czasami pomaga częste płukanie buzi i przerwy.
Rolą Zespołu jest, aby  nawiązać relację z dzieckiem i dokładnie zrozumieć, która metoda będzie najbardziej skuteczna.

Dlatego w zespole Doktor Magdy asystentką  przy zabiegach jest Pani Dorota, osoba mająca także wykształcenie pedagogiczne.

Doktor Magda i Pani Dorota to prawdziwy dream team, który potrafi doskonale zrozumieć potrzeby małych Pacjentów i dobrać odpowiednie podejście i leczenie, sprawić, że dziecko schodzi z fotela ze zdrowymi zębami, bez strachu i traumy. 

3. Znieczulenie. 

W przypadku znieczulenia trzeba podejmować mądre decyzje, ponieważ uczucie odrętwienia w buzi po skończonej wizycie potrafi być dla dziecka męczące. 

Jeżeli zapada decyzja, że leczymy ze znieczuleniem, zapewniamy najlepsze możliwe rozwiązania. Na początek aplikujemy galaretkę, a następnie zastrzyk wykonany najmniejszą igłą z preparatem podawanym komputerowo.

Samo wkłucie zazwyczaj nie jest dla dziecka problemem, znieczulenie komputerowe sprawia, że preparat jest wprowadzany bardzo wolno i nie powoduje dyskomfortu. 

Myśląc o wygodzie małych Pacjentów mamy jednak dużo więcej niż znieczulenie.

Kontynuuj czytanie pod obrazkiem.

4. Gaz rozweselający.

Jeżeli dziecko ma więcej niż 6 lat i naprawdę bardzo boi się wizyty podajemy gaz rozweselający. Nie powoduje on uśpienia, ale redukuje lęk, co pozwala odciągnąć uwagę od samego zabiegu a w rezultacie szybko i komfortowo dla dziecka  przeprowadzić wymaganą procedurę.

5. Dormicum.

W przypadku dzieci poniżej 6 roku życia, które paraliżuje strach przed leczeniem możemy zaproponować użycie Dormicum. Tabletka podana w syropie malinowym sprawia, że dziecko staje się ospałe, mniej lękliwe, pozwala na wykonanie potrzebnych zabiegów, a ostatecznie nie pamięta nawet wizyty. Możemy dzięki temu uniknąć powstania traumy związanej z leczeniem, która potrafi przez lata być utrapieniem, nawet, kiedy Pacjenci osiągną dorosłość. 

6. Znieczulenie ogólne.

W przypadkach ekstremalnych, najczęściej związanych z urazami, kiedy leczenie dziecka jest rozległe i czasochłonne w Noir Dental Clinic dysponujemy taże możliwością leczenie w znieczuleniu ogólnym. W takim przypadku cała procedura jest wykonywana w specjalnie przystosowanym gabinecie Noir, z udziałem anestezjologa.

Teraz już wiesz!

 Leczenie stomatologiczne dzieci wymaga fachowego podejścia psychologicznego, szerokiego spektrum możliwości technicznych, które mądrze użyte sprawiają, że mali Pacjenci mogą cieszyć się zdrowymi zębami bez bólu i stresu.

Jesteśmy dumni, ponieważ wiemy, że z Doktor Magdaleną Czyżnikiewicz w Zespole Noir możemy zapewnić także wszystko, czego nie da się kupić za żadne pieniądze. Doktor Magda ma naprawdę wielkie serce i naturalne podejście do młodych Pacjentów.
Dzieci ją uwielbiają i darzą zaufaniem.

Ciepłe podejście i empatia są wpisane w DNA Noir Dental Clinic dlatego wiemy, że razem z Doktor Magdą od sierpnia 2023 roku będziemy pisać nowe, wspaniałe rozdziały wyjątkowej  stomatologii dziecięcej.

Zapraszamy!

Umów się na wizytę

Masz pytania lub potrzebujesz konsultacji? Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz, odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach i zakresie zgodnymi z realizacją usług opisanych w Polityce prywatności. Wiem, że zgodę tą mogę w każdej chwili wycofać.
  Administratorem danych osobowych jest: Noir Dental Clinic Ewa Chomik Sp. k. z siedzibą al. Grunwaldzka 505/2, 80-320 Gdańsk

  Aleja Grunwaldzka 505/2
  80-320 Gdańsk

  pn. – pt. 8.00 – 20.00

  MediRaty

  Share on facebook
  Facebook
  Share on twitter
  Twitter
  Share on linkedin
  LinkedIn
  Share on email
  Email

  Zaplanuj swoje leczenie
   w naszej Klinice:

  Dr n. med. Ewa Chomik

  Dr n. med. Piotr Chomik

  POLECANE POSTY

  Aleja Grunwaldzka 505/2
  80-320 Gdańsk

  pn. – pt. 8.00 – 20.00

  MediRaty