Blog  

WSZYSTKO O EKSTRAKCJI (USUWANIU) ZĘBÓW CZĘŚĆ 1

Ekstrakcja, czyli usunięcie zęba. Najgorszy sen każdego pacjenta. Kojarzy się z bólem, nieprzespanymi nocami, cierpieniem. Ostatecznie często zniechęca do kontynuacji leczenia stomatologicznego, co tylko pogłębia dalsze problemy. Tymczasem jeżeli uświadomimy sobie, że to nasza wyobraźnia płata nam figla i odpowiada za ten straszliwy obraz w naszej głowie, to wiele rzeczy staje się prostszych.

BEZBOLEŚNIE

W Noir Dental Clinic przykładamy szczególną wagę do tego, aby najbardziej stresujące dla Pacjentów zabiegi odbywały się całkowicie bezboleśnie i w spokojnej, miłej atmosferze. Dzięki naszemu doświadczeniu wiemy, że jest to możliwe.
Do zabiegów chirurgicznych w jamie ustnej, w tym do ekstrakcji zębów, stosujemy najlepsze i najskuteczniejsze na rynku środki znieczulające. Warto przy tym wspomnieć, że są to środki o najwyższym poziomie bezpieczeństwa dla Pacjentów, a ich metabolizm jest całkowicie bezpieczny dla kobiet w ciąży, dzieci oraz osób starszych.

Każdy zabieg usuwania zęba przeprowadzamy z najwyższym poszanowaniem dla tkanki kostnej, otaczającej ząb. Ma to kluczowe znaczenie dla bezbolesnego i szybkiego gojenia oraz pozwala oszczędzić tkankę kostną wyrostka zębodołowego dla przyszłej rekonstrukcji protetycznej lub implantoprotetycznej. Tym samym nie uświadczycie u nas Państwo sytuacji, która być może kojarzy się Wam z usuwaniem zęba, kiedy jedna osoba przytrzymuje głowę, a druga siłą wyszarpuje ząb z jamy ustnej. Wychodzimy z założenia, że odpowiednia technika opracowania zęba przed usunięciem w połączeniu ze specjalistycznymi narzędziami pozwala usunąć go w sposób niezauważalny dla Pacjenta. Dodatkowo, podczas usuwania zębów staramy się przewidzieć z Pacjentem ewentualne dalsze etapy leczenia i jednoczasowo z ekstrakcją przygotować warunki kostne do wprowadzenia implantu w przyszłości.
Cena zabiegu zawiera, oprócz samego usunięcia zęba, założenie opatrunku i szycie rany, wizyty kontrolne, usunięcie szwów.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Zaplanuj swoje leczenie
 w naszej Klinice:

Dr n. med. Ewa Chomik

Dr n. med. Piotr Chomik

POLECANE POSTY

Aleja Grunwaldzka 505/2
80-320 Gdańsk

pn. – pt. 8.00 – 20.00

MediRaty