“A CO BĘDZIE JAK PRZESTANIE DZIAŁAĆ ZNIECZULENIE?”
Bezpieczeństwo i komfort naszych Pacjentów są naszym priorytetem. Kryteriami sukcesu leczenia chirurgicznego są dla nas nie tylko bezbolesność zabiegu i uzyskanie zamierzonego efektu, ale również komfort Pacjenta w trakcie zabiegu oraz brak bólu w okresie gojenia. Jednym z głównych czynników, które powodują wiele obaw Pacjentów przed podjęciem leczenia chirurgicznego jest właśnie strach przed bólem po ustąpieniu znieczulenia. Bardzo często musimy odpowiadać na zadawane drżącym głosem pytanie: “a co będzie, jak przestanie działać znieczulenie?”. Pragniemy uspokoić: działamy według sprawdzonego protokołu, który pozwala zminimalizować ryzyko infekcji pozabiegowej, stan zapalny oraz ból.
Przeczytaj jak eliminujemy ból podczas leczenia.
Na powodzenie leczenia chirurgicznego składają się nie tylko prawidłowy dobór techniki chirurgicznej oraz prawidłowe wykonanie zabiegu. Równie istotne jest stosowanie odpowiednich leków w okresie około- i pozabiegowym. Aby zapobiegać infekcji pozabiegowej, stosujemy osłonę antybiotykową przed zabiegiem, zależnie od wskazań i indywidualnego stanu zdrowia Pacjenta. Powszechnym problemem we współczesnej medycynie jest nadużywanie antybiotyków, co przyczynia się do powstawania szczepów bakterii, opornych na ich działanie. Świadomi tego problemu, nie nadużywamy antybiotykoterapii, ograniczając ją tylko do sytuacji, w których jest bezwzględnie konieczna.
ŁATWIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ!
Stara medyczna prawda głosi, że łatwiej jest zapobiegać bólowi, niż go leczyć. Z tego też względu, każdy Pacjent po zabiegu otrzymuje indywidualny schemat stosowania leków przeciwbólowych, aby płynnie przejść z momentu, w którym przestaje działać znieczulenie do momentu, w którym leki przeciwbólowe blokują odczuwanie bólu. W efekcie Pacjent, będąc kilka godzin po zabiegu, kiedy znieczulenie przestaje blokować przewodzenie impulsów bólowych, w dalszym ciągu nie odczuwa bólu, bo swoje działanie rozpoczęły już podane odpowiednio wcześniej leki przeciwbólowe.
Nieodłącznym elementem zabiegów chirurgicznych w jamie ustnej jest mniejszy lub większy obrzęk tkanek po zabiegu. Może on powodować dyskomfort Pacjenta, zatem jest to również element, z którym staramy się walczyć. Oprócz minimalnie inwazyjnej techniki zabiegowej, która zawsze jest dla nas standardem, stosujemy również leki przeciwobrzękowe, których podawanie rozpoczynamy już przed zabiegiem. Dawka i czas stosowania są również ustalane indywidualnie, zależnie od Pacjenta, rozległości i czasu trwania zabiegu.
PRZEDE WSZYSTKIM OCHRONA PRZEWODU POKARMOWEGO.
Kolejna medyczna prawda głosi, że nie ma leku, który nie daje efektów ubocznych. Znakomitą większość leków podajemy doustnie, zatem niezmiernie ważna jest dla nas ochrona przewodu pokarmowego. Każdy Pacjent jako standard, wraz z wyżej wspomnianymi farmaceutykami, otrzymuje lek osłonowy, mający na celu ochronę błony śluzowej przewodu pokarmowego, przez którą substancje czynne lekarstw wchłaniane są do krwiobiegu. Pozwala to zapobiegać potencjalnym dolegliwościom układu trawiennego w okresie pozabiegowym.
Wierzymy, że odpowiednie nastawienie Pacjenta do zabiegu, pozbawione niepotrzebnego strachu przed bólem oraz dobre samopoczucie po zabiegu są w stanie przekonać naszych Pacjentów, że chirurgia nie musi się wiązać z cierpieniem, a pozytywne myślenie jest równie ważne do osiągnięcia sukcesu leczenia, jak prawidłowe przygotowanie i technika.
- 15 stycznia, 2019
- 20:46
Zaplanuj swoje leczenie
w naszej Klinice:
POLECANE POSTY
Masz pytania?
Zadaj je jednemu z naszych specjalistów:
Dr n. med. Ewa Chomik
Dr n. med. Piotr Chomik