Blog  

Szybkie Rekonstrukcje Na 4 Implantach

Hit czy Kit?

Rekonstrukcje na czterech implantach realizowane w kilka godzin stały się niezwykle medialne. Wizja metamorfozy dla bezzębnych Pacjentów dokonana w parę godzin i w konkurencyjnej cenie bez wątpienia jest bardzo kusząca, ale czy naprawdę szybko i tanio może oznaczać także dobrze i trwale?

Nasze doświadczenie wskazuje, że nie. 

Do Kliniki regularnie zgłaszają się Pacjenci z problemami powstałymi po rekonstrukcjach realizowanych właśnie metodą.

Problemy, z którymi spotykamy się najczęściej to:

– pęknięcia zębów

– odpryski zębów

– złamania zębów

– ubytek kości przy implancie

– stany zapalne dziąsła

Można powiedzieć, że źródłem tych problemów jest pośpiech. 

Usunięcie chorego uzębienia, wszczepienie 4 implantów a następnie od razu osadzenie na nich rekonstrukcji protetycznej, w ciągu kilku godzin implikuje potencjalne problemy.

Po pierwsze długie gojenie

Po usunięciu zęba mamy do czynienia z raną; tkanka bowiem potrzebuje czasu, aby się zregenerować. Wszczepienie w to miejsce implantu, na którym po kilku godzinach pracuje gotowa rekonstrukcja nie sprzyja gojeniu, może wręcz stać się źródłem powikłań i komplikacji. 

Na zdjęciu szybka rekonstrukcja protetyczna na 4 implantach wykonana z akrylu po dwóch latach. Niestety szybko nie oznacza dobrze i trwale.

Po drugie brak precyzyjnego dopasowania rekonstrukcji.

Cechą każdego rzetelnego protetyka jest umiejętność efektywnej współpracy z technikiem tak, aby rezultatem była rekonstrukcja, która nie tylko olśniewająco wygląda, ale także jest idealnie dopasowana a przez to trwała i komfortowa.
Nie da się skutecznie zastąpić efektywnego dopasowywania na modelu, któremu technik poświęca czasem nawet 12 godzin, szybkim dopasowaniem, które ma miejsce podczas zabiegu już w jamie ustnej Pacjenta.  


Po trzecie akryl - nietrwały i bio-nie-kompatybilny

W solidnie realizowanych rekonstrukcjach materiał zawsze dobiera się do metody odbudowy protetycznej. Kluczowe jest, aby był trwały oraz biokompatybilny.

W przypadku szybkich rekonstrukcji na 4 implantach materiałem jest zawsze akryl, czyli najtańszy, najsłabszy  budulec protetyczny, który dodatkowo jest nie jest biokompatybilny .
Powód takiego wyboru jest prosty: to jedyny materiał, z którym można pracować bezpośrednio w jamie ustnej pacjenta, w rezultacie zakończyć pracę tego samego dnia (pośpiech).

Tymczasem solidne, biozgodne, dobrze dopasowane materiały to gwarancja estetyki, komfortu oraz trwałości na naprawdę długie lata. Materiały ceramiczne, tytan, czy tlenek cyrkonu zrastają się z naszą śluzówką i są traktowane przez organizm jako część naszego ciała, akryl zawsze jest  traktowany jako coś obcego.

Zakłócony proces gojenia, szybkie dopasowanie, materiał kiepskiej jakości przekładają się na rezultaty: odpryski, pęknięcia i złamania. 

Uśmiech jest niezwykle ważny dla naszej kondycji fizycznej i psychologicznej, rozległa rekonstrukcja protetyczna jest inwestycją w nasz  wygląd i samopoczucie. Szybkie rozwiązania na pewno są kuszące, ale podejmując ważne decyzje warto zastanowić się, jakie będą ich efekty za rok, pięć czy dziesięć lat. Poprawianie prac jest zawsze trudniejsze, droższe i bardziej  frustrujące dla Pacjentów. My stawiamy na jakość i trwałość, dlatego w naszej Klinice nie realizujemy szybkich rekonstrukcji na 4 implantach. 

Nie da się skutecznie zastąpić efektywnego dopasowywania na modelu, któremu technik poświęca czasem nawet 12 godzin.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Zaplanuj swoje leczenie
 w naszej Klinice:

Dr n. med. Ewa Chomik

Dr n. med. Piotr Chomik

POLECANE POSTY

Aleja Grunwaldzka 505/2
80-320 Gdańsk

pn. – pt. 8.00 – 20.00

MediRaty