Blog  

“BOROWANIE”, CZYLI PREPARACJA ZĘBA.

Jak się zmieniła w ciągu ostatnich lat? Czy jest się czego bać? Na co zwracać uwagę?

Przyszedł czas aby poświęcić nieco uwagi tzw. “borowaniu”, czyli procesowi usuwania chorej tkanki, który towarzyszy wszystkim specjalizacjom stomatologicznym z wyłączeniem ortodoncji.

Preparacja, bo tak w medycznej nomenklaturze nazywamy “borowanie” była nawet tematem wierszy, z których najpopularniejszy był zapewne “Dentysta” Juliana Tuwima.
Rzeczywiście w przeszłości była to dość nieprzyjemna procedura, która budziła obawy wśród Pacjentów.

Wiele osób do dzisiaj źle reaguje na “świszczący” dźwięk turbin, ale tak jak we wszystkich dziedzinach stomatologii i tutaj wiele się zmieniło a my w naszej klinice owe zmiany z miejsca zaadaptowaliśmy, ponieważ dbanie o każdy szczegół i komfort naszych Pacjentów jest wpisany w DNA naszej działalności.

Wiertła - Diamonds are NOT forever

Wiertła są niezwykle istotnym elementem preparacji, muszą być najwyższej jakości i muszą być używane zawsze w ramach swojego naturalnego cyklu użyteczności.
Wykonując wszystkie procedury pod mikroskopem widzimy bardzo precyzyjnie jak pracują narzędzia stomatologiczne.
Zużyte wiertła dostają obroty, ale tracą wydolność, w związku z tym zamiast ciąć tkankę, zaczynają ją ścierać i zagrzewać. Nie jest to ani przyjemne ani efektywne pod kontem leczenia.

W naszej klinice używamy najlepszych na rynku diamentowych wierteł firmy Meisinger, szczycimy się tym, że każde z nich pracuje w ramach swojego efektywnego cyklu przydatności.
W momencie kiedy wiertła nie są w stane sprostać naszym wymaganiom “diamenty” lądują na śmietniku. Dla skrupulatnego stomatologa “Diamonds are NOT Forever”, wprost przeciwnie można je użyć zaledwie trzy do czterech razy.

Wydolna końcówka z najwyższej jakości diamentowym wiertłem w leczeniu z użyciem mikroskopu jest fundamentalną częścią jakości procedur terapeutycznych.
Oko ludzkie jest ograniczone, nie widzi wszystkiego, dokonując preparacji w mikroskopie usuwana jest tylko i wyłącznie chora część tkanki. Tak jak wspominaliśmy we wpisie “Stomatologia Nieinwazyjna” każdy milimetr zęba naszych Pacjentów jest na wagę złota.

W rezultacie podczas preparacji usuwa się obecnie 30% tkanki mniej niż jeszcze parę lat temu. Cała procedura jest dużo krótsza i dużo mniej uciążliwa. Aby zapewnić pełne poczucie komfortu naszych Pacjentów stosujemy również najnowsze typy efektywnych znieczuleń, ale to temat na kolejny wpis na naszego bloga.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Zaplanuj swoje leczenie
 w naszej Klinice:

Dr n. med. Ewa Chomik

Dr n. med. Piotr Chomik

POLECANE POSTY

Aleja Grunwaldzka 505/2
80-320 Gdańsk

pn. – pt. 8.00 – 20.00

MediRaty