Blog  

CZYM JEST LECZENIE INTERDYSCYPLINARNE?

Jeszcze niedawno stomatologia “jednego fotela” była powszechna. Podczas leczenia ten sam stomatolog zajmował się leczeniem zachowawczym, chirurgicznym, ortodontycznym, czy protetycznym. Na szczęście to już przeszłość.

Dlaczego jest to ważne? Dlaczego nad planem leczenia jednego Pacjenta powinni pochylić się lekarze różnych specjalności?

Leczenie interdyscyplinarne, to inaczej leczenie wielospecjalistyczne. Każdy plan leczenia powinien być konsultowany przez lekarzy odpowiedzialnych za dany etap terapii.

Postęp jaki na przestrzeni ostatnich 20 lat dokonał się w stomatologii wymusza na nas konieczność specjalizowania się w poszczególnych dziedzinach. Innymi słowy, jeżeli lekarz dentysta ma być uznany za dobrego fachowca, nie może zajmować się całą stomatologią, musi nieustannie rozwijać się w swojej dziedzinie aby efekty jego pracy były zawsze najwyższej jakości. Dopiero tak prowadzone leczenie, przyczynia się do osiągnięcia długotrwałego sukcesu terapeutycznego. Kluczowym jest również skoordynowanie kolejnych etapów leczenia pod kontem oczekiwanych finalnych rezultatów.

Nasza Klinika specjalizuje się w protetyce, dlatego u nas wizyta zaczyna się zawsze u protetyka, doktor Ewy Chomik, która układa plan leczenia. Następnie Pacjent trafia do kolejnych lekarzy w klinice, którzy nie tylko są wyspecjalizowani w swojej dziedzinie ale także realizują plan ułożony pod kątem rezultatu końcowego, czyli trwałych, pięknych rekonstrukcji protetycznych.

Plan leczenia to ten element naszej pracy, którego Pacjent nie widzi, w naszych dyskusjach ścierają się różne koncepcje, robimy to po to, aby ostatecznie wybrać najlepsze metody i zaoferować naszym Pacjentom najlepsze rezultaty.

W naszej Klinice przykładamy dużą wagę, do tego aby każdy pacjent był klarownie poinformowany o tym, jaki plan leczenia będzie aplikował w jego przypadku, oraz lekarze jakich specjalności będą uczestniczyć w całym procesie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Zaplanuj swoje leczenie
 w naszej Klinice:

Dr n. med. Ewa Chomik

Dr n. med. Piotr Chomik

POLECANE POSTY

Aleja Grunwaldzka 505/2
80-320 Gdańsk

pn. – pt. 8.00 – 20.00

MediRaty