PRZEBIEG ZABIEGU:
Podane zostają leki w ramach tzw. premedykacji, które mają na celu wyciszenie Pacjenta i rozładowanie napięcia psychicznego. Następnie podawane są leki dożylnie, które wprowadzają Pacjenta w stan kontrolowanego snu i dopiero wówczas, kiedy świadomość Pacjenta jest wyłączona, wprowadzana jest do dróg oddechowych rurka intubacyjna, przez którą podawane będą gazy anestetyczne i tlen, co pozwoli na pełną kontrolę przebiegu znieczulenia i funkcji życiowych pacjenta oraz zapewni pełen komfort zabiegu, zarówno pacjentowi, jak i zespołowi przeprowadzającemu leczenie.
Koniecznie należy podkreślić fakt, że od momentu zaśnięcia Pacjenta aż do wybudzenia nad jego prawidłowymi funkcjami życiowymi (akcja serca, ciśnienie tętnicze, oddech) czuwa lekarz anestezjolog wraz z pielęgniarką anestezjologiczną, wspierani przez nowoczesną aparaturę medyczną i specjalistyczne leki, które są niezwykle precyzyjnie dawkowane w czasie trwania znieczulenia.
CO ROBIMY PO ZABIEGU?
Po zakończeniu zabiegu pacjent jest stopniowo wybudzany z kontrolowanego snu, podawane są leki przywracające świadomość, a z dróg oddechowych usuwana jest rurka intubacyjna.
Pacjent pod opieką lekarza anestezjologa przekazywany jest do pokoju pozabiegowego, w którym odpoczywa po zabiegu, a jego czynności życiowe są monitorowane przez zespół anestezjologiczny w celu uzyskania pewności, że efekt znieczulenia ogólnego w pełni minął i pacjent pozostaje w stanie stabilnej świadomości.
Po około 2-3 godzinach od zakończenia zabiegu, kiedy zarówno lekarz anestezjolog, jak i lekarz prowadzący zabieg są pewni, że efekt znieczulenia ogólnego minął, a pole zabiegowe jest w pełni zabezpieczone, Pacjent wypuszczany jest z kliniki wraz z osobą towarzyszącą, po wcześniejszym umówieniu wizyty kontrolnej w dniu następnym.